Inter Auto Technika
E-Biuletyn
Komunikaty i aktualności prosto do Twojej skrzynki:


szczegóły
Przeczytaj
Partnerzy
Nussbaum
Fuchs Hydraulik
Kirsten
Flaco
AHS Prueftechnik
Norfi
Stierius
Sun Diagnostics
Spin s.r.l.
Three In One Enterprises
Inni dostawcy
SERWIS
Inne strony
 • Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej

 • Redakcja: Laudan

  2017

  2017-11-27
  Wydarzenia: Archiwizacja wyników pomiarów

  Odpowiadając na coraz częstsze zapytania naszych Klientów, dotyczące dostosowania urządzeń Nussbaum / ATT do archiwizacji i przekazywania wyników badań przedstawiamy poniżej najważniejsze informacje.  Od wielu już lat podstawowym wyposażeniem oferowanych przez nas linii diagnostycznych Nussbaum są komputery sterujące z oprogramowaniem VISIO. Oprogramowanie to jest na bieżąco modyfikowane i dostosowywane do zmieniających się wymagań przepisów a nawet najstarsze wersje oprogramowania VISIO mogą zostać zaktualizowane.  Oprogramowanie to posiada zintegrowaną bazę danych, która może być przechowywana zarówno na dysku lokalnym komputera sterującego linią diagnostyczną jak również we wskazanej lokalizacji sieciowej, co może mieć fundamentalne znaczenie dla dostępności i bezpieczeństwa przechowywanych danych. Dane pojazdów oraz ich użytkowników (opcjonalnie – doradzamy ostrożność ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych) gromadzone są w pliku bazodanowym zgodnym ze standardem MS Access podczas gdy wyniki poszczególnych pomiarów zapisywane są w odrębnych plikach. Diagnosta ma możliwość wywołania dowolnego pomiaru dokonywanego w przeszłości, wyświetlania wyników w formie graficznej oraz tekstowej jak również wygenerowania wydruku.  Dodatkowo, szerokie możliwości konfiguracji opcji archiwizacyjnych pozwalają m.in. na ustalenie okresu przechowywania danych (np. 5 lat) oraz wymuszenie tworzenia automatycznej kopii zapasowej na zdefiniowanych nośnikach lokalnych, wymiennych i sieciowych.

  Ponadto, wygodę pracy diagnosty można zwiększyć dzięki instalacji specjalnej, uproszczonej wersji oprogramowania VISIO na komputerze biura SKP (warunek – połączenie sieciowe pomiędzy komputerem sterującym linii diagnostycznej oraz komputerem biurowym) dzięki czemu istnieje możliwość wprowadzania wszystkich danych pojazdu już w biurze, na etapie przyjmowania samochodu do badania. W takim przypadku, diagnosta ma możliwość wybrania samochodu (zlecenia) i niezwłocznego przystąpienia do jego badania.

  Służymy oczywiście Państwu pomocą w sprawie konfiguracji funkcji związanych z archiwizacją danych, dodatkowymi szkoleniami i wszelkimi niezbędnymi informacjami.

  Użytkownicy starszych urządzeń mają możliwość archiwizacji wyników jako wydruków z badań (wszystkie linie diagnostyczne Nussbaum mają taką możliwość) lub, w wielu przypadkach, modernizacji linii do wersji aktualnej – zapraszamy do kontaktu w tej sprawie.

  Zwracamy jednocześnie Państwa uwagę na fakt, że przechowywanie danych pomiarowych wiąże się z jeszcze większą odpowiedzialnością za ich jakość – tylko urządzenia regularnie kalibrowane i konserwowane mogą być naprawdę wiarygodne a w sytuacjach spornych możliwość przedstawienia aktualnych protokołów przeglądowych może być nie do przecenienia.

  dotyczy: linie diagnostyczne, linia diagnostyczna, rolki hamulcowe, tester skuteczności tłumienia zawieszenia, urządzenie do wstępnej oceny zbieżności, tester zawieszenia, tester zbieżności, tester hamulców, skp, archiwizacja wyników badań

  Do góry

  Archiwum >>>

  linki
  dodaj stronę IAT do ulubionych
  Współpracujemy z:
  Inter-Auto-Technika jest Członkiem Wspierającym Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej
  Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej
  The European Garage Equipment Association