Inter Auto Technika
E-Biuletyn
Komunikaty i aktualności prosto do Twojej skrzynki:


szczegóły
Przeczytaj
Partnerzy
Nussbaum
Fuchs Hydraulik
Kirsten
Flaco
AHS Prueftechnik
Norfi
Stierius
Sun Diagnostics
Spin s.r.l.
Three In One Enterprises
Inni dostawcy
SERWIS
Inne strony
 • Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej

 • Redakcja: Laudan

  2018

  2018-08-23
  Wydarzenia: Nowa strona w budowie  Szanowni Państwo!

  Z przyjemnością informujemy, że prace nad stworzeniem całkowicie nowej strony internetowej naszej firmy są już zaawansowane.
  W związku z powyższym przepraszamy za brak bieżących aktualizacji obecnej strony, mamy jednak nadzieję, że nowa strona, kiedy zostanie już uruchomiona, zrekompensuje Państwu wszelkie niedogodności.

  Nowa strona będzie stroną responsywną, umożliwiającą wygodne przeglądanie zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. W chwili obecnej intensywnie pracujemy nad stworzeniem możliwie pełnego katalogu produktów. Zapraszamy wkrótce!


  2018-06-08
  Wydarzenia: UCHWAŁA z dnia 23 maja 2018r.-RODO Polityka Prywatności
   

  Pełna treść uchwały dostępna jest pod poniższym linkiem:

  Polityka RODO IAT  2017

  2017-12-01
  Wydarzenia: Serwis linii diagnostycznych Bosch SDL 26x
  W związku z docierającymi do nas z rynku informacjami o problemach z serwisowaniem linii diagnostycznych Bosch SDL26x uprzejmie informujemy, że linie te są w pełni tożsame z liniami Nussbaum NTS520 i w związku z tym możemy zaoferować Państwu pełną gamę usług serwisowych oraz części zamiennych dla tych urządzeń.


  Dodatkowo, w przypadku kiedy Państwa linia diagnostyczna okaże się w znacznym stopniu wyeksploatowana, możemy zaoferować jej wymianę na najnowszą wersję linii Nussbaum NTS810 (szczegółowy opis dostępny TUTAJ). Proponowane przez nas rozwiązanie ma znaczną przewagę nad ofertą konkurencji, ponieważ w takim wypadku nie ma konieczności jakiejkolwiek modyfikacji fundamentów i przyłącza elektrycznego, co w znaczący sposób obniża koszty wymiany i redukuje czas całej operacji. Zapraszamy do kontaktu z nami!


  2017-11-27
  Wydarzenia: Archiwizacja wyników pomiarów

  Odpowiadając na coraz częstsze zapytania naszych Klientów, dotyczące dostosowania urządzeń Nussbaum / ATT do archiwizacji i przekazywania wyników badań przedstawiamy poniżej najważniejsze informacje.  Od wielu już lat podstawowym wyposażeniem oferowanych przez nas linii diagnostycznych Nussbaum są komputery sterujące z oprogramowaniem VISIO. Oprogramowanie to jest na bieżąco modyfikowane i dostosowywane do zmieniających się wymagań przepisów a nawet najstarsze wersje oprogramowania VISIO mogą zostać zaktualizowane.  Oprogramowanie to posiada zintegrowaną bazę danych, która może być przechowywana zarówno na dysku lokalnym komputera sterującego linią diagnostyczną jak również we wskazanej lokalizacji sieciowej, co może mieć fundamentalne znaczenie dla dostępności i bezpieczeństwa przechowywanych danych. Dane pojazdów oraz ich użytkowników (opcjonalnie – doradzamy ostrożność ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych) gromadzone są w pliku bazodanowym zgodnym ze standardem MS Access podczas gdy wyniki poszczególnych pomiarów zapisywane są w odrębnych plikach. Diagnosta ma możliwość wywołania dowolnego pomiaru dokonywanego w przeszłości, wyświetlania wyników w formie graficznej oraz tekstowej jak również wygenerowania wydruku.  Dodatkowo, szerokie możliwości konfiguracji opcji archiwizacyjnych pozwalają m.in. na ustalenie okresu przechowywania danych (np. 5 lat) oraz wymuszenie tworzenia automatycznej kopii zapasowej na zdefiniowanych nośnikach lokalnych, wymiennych i sieciowych.

  Ponadto, wygodę pracy diagnosty można zwiększyć dzięki instalacji specjalnej, uproszczonej wersji oprogramowania VISIO na komputerze biura SKP (warunek – połączenie sieciowe pomiędzy komputerem sterującym linii diagnostycznej oraz komputerem biurowym) dzięki czemu istnieje możliwość wprowadzania wszystkich danych pojazdu już w biurze, na etapie przyjmowania samochodu do badania. W takim przypadku, diagnosta ma możliwość wybrania samochodu (zlecenia) i niezwłocznego przystąpienia do jego badania.

  Służymy oczywiście Państwu pomocą w sprawie konfiguracji funkcji związanych z archiwizacją danych, dodatkowymi szkoleniami i wszelkimi niezbędnymi informacjami.

  Użytkownicy starszych urządzeń mają możliwość archiwizacji wyników jako wydruków z badań (wszystkie linie diagnostyczne Nussbaum mają taką możliwość) lub, w wielu przypadkach, modernizacji linii do wersji aktualnej – zapraszamy do kontaktu w tej sprawie.

  Zwracamy jednocześnie Państwa uwagę na fakt, że przechowywanie danych pomiarowych wiąże się z jeszcze większą odpowiedzialnością za ich jakość – tylko urządzenia regularnie kalibrowane i konserwowane mogą być naprawdę wiarygodne a w sytuacjach spornych możliwość przedstawienia aktualnych protokołów przeglądowych może być nie do przecenienia.

  dotyczy: linie diagnostyczne, linia diagnostyczna, rolki hamulcowe, tester skuteczności tłumienia zawieszenia, urządzenie do wstępnej oceny zbieżności, tester zawieszenia, tester zbieżności, tester hamulców, skp, archiwizacja wyników badań  2017-04-14
  Wydarzenia: Instalacja sprężonego powietrza i instalacja dystrybucji olejów w stacji serwisowej DAF

  W dniu 12 kwietnia 2017 r. Inter Auto Technika zakończyła realizację kolejnego kontraktu w dziale wyposażenia serwisów samochodów ciężarowych-serwis DAF w Wolicy k/Warszawy. Umowa zawarta w styczniu 2017 roku z holenderską firmą TB Truck & Trailer Serwis Sp. z o.o. obejmowała:

  - wykonanie instalacji sprężonego powietrza

  - wykonanie instalacji dystrybucji oleju z systemem monitoringu

  - wykonanie instalacji odbioru zużytego oleju i płynu do układów chłodzenia

  Instalacja sprężonego powietrza została wykonana z rur polipropylenu PP-3 firmy Prandelli, łączna długość ok. 900 m, łączy sprężarki z 57 punktami odbioru wyposażone w zestawy do przygotowania powietrza. Instalacja dystrybucji olejów została wykonana na bazie urządzeń niemieckiej firmy Flaco.

  - 3 punkty tankowania, w każdym punkcie 6 zwijadeł (5 x olej + 1 x płyn do układów chłodzenia )

  - 5 pomp zębatych do oleju z napędem  elektrycznym Flaco, 18 kompletnych zwijadeł z wężem i pistoletem do nalewania oleju Flaco

  - instalacja rurowa zostanie wykonana z rur precyzyjnych ocynkowanych o średnicy 28x2 mm łączonych systemem z pierścieniami zacinającymi

  - instalacja dystrybucji oleju zostanie wyposażona w system monitoringu oleju zapewniający pełną kontrolę wydawanych płynów eksploatacyjnych i komunikację z oprogramowaniem użytkownika

  System monitoringu oleju i płynu do układów chłodzenia

  - 3 terminale z klawiaturą do uruchamiania systemu montowany w punktach dystrybucji; lokalizacja: punkt wydawania oleju

      * wydawanie oleju tylko po wprowadzeniu do terminalu wymaganych danych identyfikacyjnych ( z klawiatury lub za pomocą identyfikatora elektronicznego)

      * kontrola rachunkowa stanów oleju w zbornikach, po przekroczeniu minimalnych stanów oleju w zbiorniku system blokuje wydawanie oleju zabezpieczając układ przed zapowietrzeniem, a pompę przed pracą "na sucho"

      * program sygnalizuje zbliżanie dię do stanu minimalnego

      * wszystkie transakcje oraz stany oleju w zbiorniku utrzymywane na PC i w każdej chwili mogą być udostępnione dla osoby upoważnionej do zarządzania

  - integracji z oprogramowaniami użytkownika

  Instalacja odbioru zużytego oleju i płynu do układów chłodzenia

  - odbiór zużytego oleju z 2 kanałów ( w każdym kanale: pompa membranowa, sterownik pompy, zbiornik pośredni  czujnik poziomu oleju, misa zlewowa z wychylnym wysięgnikiem, wanna do zużytego oleju )

  - wykonanie instalacji rurowej odprowadzającej olej z kanałów do zbiorników na zużyty olej oraz przyłącze do odbioru zużytego oleju ze zlewarko-wysysarki firmy Flaco ( pompa zębata napędzana silnikiem lektrycznym)

  - w magazynie olejów zamontowano 3 zbiorniki 2-płaszczowe do zużytego oleju o pojemnościach 3 x 1500 l firmy Cemo

  - zbiorniki zostaną wyposażone w system sygnalizacyjny zabezpieczający przed przepełnieniem zbiornika, odpowietrzniki i przyłącze TW 2"

  - instalacja odbioru zużytego płynu do układów w kompletacji:

      * zbiornik 2-płaszczowy o pojemności 750 l w magazynie zużytego oleju

      * pompa membranowa z wężem odsysającym, rynienką ociekową zamontowane przy słupie

      * instalacja rurowa odprowadzająca plyn z punktu odbioru do zbiornika zużytego oleju

      * instalacja opróżniania zbiornika

      * system zabezpieczający przed przepełnieniem zbiornika   2017-02-04
  Wydarzenia: Aktualne katalogi dźwigników firmy Nussbaum
  W dziale "Oferta / Dźwigniki" prezentujemy Państwu aktualne katalogi dźwigników firmy Nussbaum  Nussbaum: Aktualny katalog dźwigników do samochodów osobowych i dostawczych - wersja angielska
  Nussbaum: Aktualny katalog dźwigników do samochodów osobowych i dostawczych - wersja niemiecka
  Nussbaum: Aktualny katalog dźwigników do samochodów ciężarowych - wersja angielska
  Nussbaum: Aktualny katalog dźwigników do samochodów ciężarowych - wersja niemiecka


  2017-01-19
  Wydarzenia: Katalogi produktów naszych partnerów

  Informujemy o utworzeniu na naszej stronie kategorii "Katalogi produktów naszych partnerów 2017", zawierającej przydatne linki do ofert handlowych firm Flaco, Kisten i Stierius, które reprezentujemy na rynku polskim. Aby przejść bezpośrednio do nowej kategorii, kliknij TUTAJ.  Dodatkowo, w dziale AdBlue prezentujemy wyodrębnioną część katalogu firmy Flaco, poświęconą mobilnym systemom tankowania AdBlue oraz 3 interesujące filmy dotyczące obsługi i serwisowania tych urządzeń.

  W dziale Instalacje olejowe przedstawiamy natomiast katalog elementów instalacji dystrybucji olejów i innych mediów w warsztatach samochodowych.  2016

  2016-11-18
  Wydarzenia: Instalacja olejowa w fabryce przekładni i zespołów napędowych w firmie NORD Napędy w Nowej Soli

  W listopadzie 2016r. pracownicy INTER AUTO TECHNIKI podłączyli kolejne centrum obróbcze do wcześniej wykonanej instalacji olejowej w fabryce przekładni i zespołów napędowych w firmie NORD Napędy w Nowej Soli. Zadaniem instalacji olejowej jest doprowadzenie oleju czystego do czyszczenia i chłodzenia elementów roboczych obrabiarek i odprowadzanie oleju zanieczyszczonego do oczyszczalni skąd po usunięciu opiłek i innych nieczystości jako czysty jest dostarczany ponownie do obrabiarek. Jest to już 3 takie centrum obróbcze obsługiwane przez system. Łączna długość kolektora o średnicy 110 mm to 252 m. Olej tłoczony jest do instalacji przez kilka pomp elektrycznych włączanych automatycznie w zależności od zapotrzebowania. Instalacja docelowo jest przygotowana do obsługi 10 centrów obróbczych. Cała instalacja została zaprojektowana i wykonana P.W. INTER AUTO TECHNIKA Sp. z o.o.

  W swoich rozwiązaniach w zakresie instalacji olejowych stosujemy produkty niemieckiej firmy FLACO.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: REFERENCJE  2016-11-15
  Wydarzenia: LINIA DIAGNOSTYCZNA niemieckiej firmy NUSSBAUM w Rzewnie

  W listopadzie 2016r. firma INTER AUTO TECHNIKA Sp. z o.o. kompleksowo wyposażyła okręgową stację kontroli pojazdów w miejscowości Rzewnie w firmie Usługi Transportowe Towarowe Beata Ostaszewska. Zamontowana linia diagnostyczna składa się z: urządzenia rolkowego typ BT 612, testera amortyzatorów typ NTS 450, urządzenia płytowego do wstępnej oceny ustawienia kół typ ST 1800 oraz urządzenia do wykrywania luzów w zawieszeniu pojazdu typ SPID 20000 FUNK. Producentem linii diagnostycznej jest niemiecka firma NUSSBAUM.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce REFERENCJE  2016-10-28
  Wydarzenia: Wymiana instalacji sprężonego powietrza i modernizacja instalacji olejowej w MAN TRUCK & BUS CENTER w Poznaniu i Czeladzi

  W październiku 2016r. Inter Auto Technika otrzymała z MAN POLSKA Sp. z  o.o. w wyniku wygranego przetargu zamówienie na wymianę instalacji sprężonego powietrza i modernizację instalacji olejowej w MAN TRUCK & BUS CENTER w Poznaniu i MAN TRUCK & BUS CENTER w Czeladzi.

  Zamówienie dotyczące MAN TRUCK & BUS CENTER Poznań: demontaż istniejącej instalacji sprężonego powietrza łącznie ze sprężarką i zespołami przygotowania powietrza, wykonanie nowej instalacji z dostawą i montażem zespołów przygotowania powietrza. W miejsce istniejącej sprężarki  zamontowano nowoczesną, energooszczędną sprężarkę o zmiennej prędkości obrotowej firmy ALUP. W zakresie modernizacji instalacji olejowej zwiększono ilość dystrybuowanych olejów. Przy rozbudowie instalacji zastosowano pompy do oleju i zwijadła niemieckiej firmy FLACO.

  Zamówienie dotyczące MAN TRUCK & BUS CENTER Czeladź: demontaż istniejącej instalacji sprężonego powietrza łącznie ze sprężarką i zespołami przygotowania powietrza, wykonanie nowej instalacji z dostawą i montażem zespołów przygotowania powietrza. W miejsce istniejącej sprężarki  zamontowaną nowoczesną, energooszczędną sprężarkę o zmiennej prędkości obrotowej firmy ALUP. Wymiana w całości instalacji rurowej na nową  wykonaną z rur precyzyjnych ocynkowanych łączoną złączami wysokociśnieniowymi z pierścieniem zacinającym. Wymiana istniejącego systemu monitoringu na nowy, spełniający oczekiwania zamawiającego.

  Prace zostały wykonane w okresie listopad-grudzień 2016 roku.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: REFERENCJE  2016-10-27
  Wydarzenia: Instalacja dystrybucji oleju i płynów eksploatacyjnych z systemem monitoringu w MZK w Ostrołęce

  W październiku 2016r. wykonaliśmy montaż, uruchomienie i przekazanie do użytku kompletnej instalacji dystrybucji oleju i płynów eksploatacyjnych z systemem monitoringu w MZK w Ostrołęce. Cały kontrakt obejmował dostawę urządzeń i wykonanie kompletnej instalacji do 5 rodzajów oleju, płynu do układów chłodzenia, AdBlue, smaru półpłynnego, instalację monitoringu i instalację odbioru zużytego oleju,dostawę podnośnika jeżdżącego po górnym obrzeżu kanału oraz podnośnika jeżdżącego po dnie kanału wyposażonego w głowicę do wymiany skrzyń biegów. Zastosowano dźwigniki hydrauliczno-pneumatyczne firmy Kirsten GmbH o udźwigu 15 ton każdy. Instalacja rurowa do przesyłu oleju, smaru i płynu do układów chłodzenia została wykonana z rur precyzyjnych ocynkowanych zaś instalacja AdBlue z polipropylenu. W systemie odbioru zużytego oleju zamiast tradycyjnego rozwiązania z wanną jeżdżącą po obrzeżu kanału zastosowano rozwiązanie z rynną zbiorczą mocowaną do ściany bocznej kanału na całej długości z misą spustową zamocowaną na obrotowym ramieniu poruszającym się na całej długości rynny. W takim rozwiązaniu eliminuje się wannę utrudniającą pracę w kanale, kształt misy zlewowej umożliwia spuszczenie oleju również gdy korek spustowy jest poza obszarem kanału. System odbioru oleju wykonano na bazie urządzeń niemieckiej firmy FLACO I CEMO.

  Do czynności wykonywanych przez obsługującego należy ustawienie misy zlewowej pod korkiem spustowym, jego odkręcenie oraz dalsze czynności związane z odprowadzeniem oleju do rynny i przepompowanie do magazynu olejów odbywa się samoczynnie. Pompa do zużytego oleju jest włączana i wyłączana automatycznie w zależności od poziomu oleju w rynnie zbiorczej. Rozwiązanie to stosujemy w większości wykonywanych instalacji.

  Zdjęcia z wykonanego montażu instalacji znajdują się w zakładce: REFERENCJE  2016-10-05
  Wydarzenia: DŹWIGNIKI Z KOLUMNAMI MOBILNYMI FIRMY NUSSBAUM NA TAŚMY MONTAŻOWE AUTOBUSÓW VOLVO

  W wyniku wygranego przetargu na dostawę podnośników z kolumnami mobilnymi na stanowiska montażowe autobusów do VOLVO POLSKA Sp. z o.o. we Wrocławiu w październiku 2016r. dostarczylismy pierwszy zestaw z wyposażeniem specjalnie dostosowanym do wymagań zamawiającego.

  Zdjęcia dźwignika można obejrzeć w zakładce : REFERENCJE  2016-09-26
  Wydarzenia: Linie diagnostyczne. Ocena stopnia zgodności wydanych certyfikatów na linie diagnostyczne Nussbaum dokonana przez TDT 2016r.

  Przekazujemy Państwu informację o wynikach ocen stopnia zgodności wydanych przez TDT certyfikatów na linie diagnostyczne NUSSBAUM ( właścicielem certyfikatu jest firma P.W. INTER AUTO TECHNIKA Sp. z o.o.) w konfiguracji pozwalającej na badanie samochodów o dmc do i powyżej 3,5t.
  Ocena zgodności dot. urządzeń rolkowych:

  Na podstawie przeprowadzonej w okresie wrzesień-grudzień 2016r. oceny zespół oceniający TDT wnioskuje o utrzymanie certyfikatu nr 1 43 094 2013 dla Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "P.W. Inter-Auto-Technika" Sp. z o.o., 06-500 Mława na urządzenie rolkowe do kontroli działania hamulców pojzadów marki Nussbaum, typ: BT 410, BT 420, BT 610, BT 612, BT 640, BT 642.

  Ocena zgodności dot. stanowiska do badania skuteczności tłumienia amortyzatorów:

  Na podstawie przeprowadzonej w okresie wrzesień-grudzień 2016r. oceny zespół oceniający TDT wnioskuje o utrzymanie certyfikatu nr 1 43 093 2013 dla Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "P.W. Inter-Auto-Technika" Sp. z o.o., 06-500 Mława na urządzenie do kontroli skuteczności tłumienia drgań zawieszenia pojazdu o dmc do 3,5 t marki Nussbaum, typ: NTS 450.

     2016-08-19
  Wydarzenia: MONTAŻ LINII DIAGNOSTYCZNEJ W SERWISIE SAMOCHODÓW NISSAN-ODYSSEY W WARSZAWIE

  W sierpniu 2016r. nasza firma wymieniła starą linię diagnostyczną firmy Bosch na nową linię diagnostryczną do 3,5 t niemieckiej firmy NUSSBAUM  typ NTS 810 w serwisie samochodów marki NISSAN w firmie ODYSSEY w  Warszawie przy ul. Górczewskiej 32. W skład linii diagnostycznej wchodzą następujące urządzenia:

  * urządzenie rolkowe do kontroli hamulców typ BT 410, które jest przystosowane do badania pojazdów z napędem 4x4

  * urządzenie do kontroli amortyzatorów typ NTS 450

  * urządzenie płytowe do wstępnego sprawdzania ustawienia kół typ ST 100  2016-06-16
  Wydarzenia: LINIA DIAGNOSTYCZNA w OSKP w Suchowoli

  Hurtownia Artykułów Przemysłowych IMPORT EKSPORT Radosław Kalinowski. Budynek stacji jest wkomponowany w nowo otwarte centrum handlowe sieci "Mrówka". Jest to już druga Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów tego Inwestora wyposażona kompleksowo przez P.W.INTER AUTO TECHNIKA Sp. z o.o. Obiekt wyposażono w linię diagnostyczną firmy NUSSBAUM w kompletacji: urządzenie rolkowe do badania hamulców typ BT 612 Visio z systemem do sprawdzania hamulców w pojazdach z napędem 4x4, urządzenie do kontroli amortyzatorów NTS 450, urządzenie płytowe do wstępnej oceny ustawienia kół oraz urządzenie hydrauliczne do wymuszania szarpnięć kołami ("szarpak").  2016-04-14
  Wydarzenia: KOLEJNY KONTRAKT Z FIRMĄ MOBILIS Sp. z o.o.

  Kolejny kontrakt z firmą Mobilis Sp. z o.o. w ramach którego Inter Auto Technika Sp. z o.o. uczestniczyła w zaprojektowaniu dwóch kanałów z wnękami do dwóch linii diagnostycznych w Zajezdni Autobusów Komunikacji Miejskiej w Ursusie.Na jednym z kanałów zaprojektowano stanowisko z rozsuwanymi elementami stalowymi do napraw elementów łączących dwie części autobusu w autobusach przegubowych oraz fundamenty do linii diagnostycznej firmy NUSSBAUM. Na drugim z kanałów zostało zamontowane używane urządzenie rolkowe do sprawdzania hamulców i nowy szarpak firmy NUSSBAUM.

  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z montażu w zakładce : REFERENCJE  2016-02-25
  Wydarzenia: Wyposażenie obiektu dealerskiego SKODY w Ciechanowie

  W lutym zakończono realizację umowy na dostawę i montaż wyposażenia technologicznego w obiekcie dealerskim Skody w Ciechanowie. INTER AUTO TECHNIKA uczestniczyła w przygotowaniu projektu technologicznego oraz dostarczyła i zamontowała wyposażenie warsztatowe w następującym zakresie: trzy dźwigniki 2-kolumnowe firmy NUSSBAUM typ SMART LIFT 2.35 SLE, dźwignik podpodłogowy 2-stemplowy firmy NUSSBAUM typ TOP LIFT 2.35 TS, linia diagnostyczna firmy NUSSBAUM typ NTS 810-1, instalacja wyciągu spalin z szyną Technorail i wyciąg bębnowy na stanowisku diagnostycznym. Ponadto INTER AUTO TECHNIKA dostarczyła sprężarkę śrubową z osuszaczem chłodniczym i wykonała instalację sprężonego powietrza w całym obiekcie.

  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce: REFERENCJE  2015

  2015-12-10
  Wydarzenia: NOWA linia diagnostyczna w OSKP PKS w Mławie.

  W październiku 2015r. w ramach kontraktu z firmą Mobilis Sp. z o.o. Inter Auto Technika Sp. z o.o. wymieniła w OSKP PKS w Mławie starą linię diagnostyczną firmy Maha opartą na urządzeniu rolkowym do badania hamulców typ IW7 Screen na nową linię diagnostyczną firmy NUSSBAUM zawierającą:

  * urządzenie rolkowe do badania hamulców BT 612 Visio

  * urządzenie do wymuszania szarpnięć kołami SPID 20000 Funk

  * urządzenie płytowe do wstępnego sprawdzania ustawienia kół  2015-12-04
  Wydarzenia: LINIE DAGNOSTYCZNE.Przypominamy o certyfikatach TDT ważnych do końca 2018 r. na linie diagnostyczne firmy Nussbaum .

  Uprzejmie przypominamy Państwu o uzyskaniu przez firmę Inter-Auto-Technika w 2013r. certyfikatów Transportowego Dozoru Technicznego dla urządzeń rolkowych do kontroli hamulców z rodziny BTXXX (dla całej gamy urządzeń, poczynając od tych przeznaczonych do badania pojazdów o dmc do 3,5 t - w tym motocykli, przyczep i ciągników rolniczych - po stanowiska uniwersalne, przeznaczone dla Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów) oraz dla urządzeń do kontroli skuteczności tłumienia zawieszenia NTS 450 (zarówno w wersjach samodzielnych, jak również przeznaczonych do pracy jako elementy linii diagnostycznych).  Zwracamy Państwa uwagę na to,  że Jednostka Certyfikująca Transportowego Dozoru Technicznego potwierdziła, iż oprogramowanie sterujące urządzeń posiada zintegrowaną bazę danych wartości wymaganego wskaźnika skuteczności hamowania dla wszystkich rodzajów pojazdów zgodną z Tabelami 1 i 2 zawartymi w §1 ust.11 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 3 sierpnia 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Dzięki temu nabywcy urządzeń mogą mieć pewność, iż wybierając właśnie sprzęt marki Nussbaum oferowany przez firmę Inter-Auto-Technika spełnią wymagania najbardziej aktualnych przepisów.

  Szczegóły oraz kopie dokumentów dostępne w dziale "Certyfikaty"


  2015-10-11
  Wydarzenia: PLATFORMY PARKINGOWE - Warszawa Rembertów

  W październiku 2015r. firma Inter Auto Technika Sp. z  o.o. dostarczyła i zamontowała 3 podwójne platformy parkingowe typ LIFTPARKER N4102 niemieckiej firmy Nussbaum w nowobudowanym budynku w Warszawa-Rembertów przy ul. Czerwonych Beretów.  2015-08-04
  Wydarzenia: AdBlue - czyste i bezpieczne tankowanie samochodów

  Urządzenie mobilne do czystego i bezpiecznego tankowania AdBlue do samochodów osobowych dostawczych i małych ciężarówek. Dokładny opis produktu dostępny pod linkiem: wersja angielska, wersja niemiecka.  2015-07-14
  Wydarzenia: LINIE DIAGNOSTYCZNE - P.W. Inter-Auto-Technika Sp. z o.o. dostawcą gotowych rozwiązań dla przemysłu.

  Stanowisko rolkowe do badań hamulców Nussbaum na taśmie montażowej traktorów japońskiej firmy KUBOTA w Kutnie.

  Wymagania postawione przez Inwestora to: - możliwość wykonywania pomiaru sił hamowania w mikrociągnikach oraz w traktorach średniej i dużej mocy, a co za tym idzie duże różnice w średnicach i rozstawach kół, - duża trwałość i niezawodność urządzenia - oprogramowanie umożliwiające wykonanie pomiarów oraz analizy wyników wg wymagań Inwestora.

  Projekt wykonany przez P.W. Inter Auto Technika Sp. z o.o. został zaakceptowany przez Inwestora , przeszedł pomyślnie próby techniczne i od 31 czerwca 2015 pracuje na taśmie montażowej traktorów KUBOTA w Kutnie.  2015-07-11
  Wydarzenia: INSTALACJE OLEJOWE - oferta P.W. Inter-Auto-Techniki Sp.z o.o. dla przemysłu.

      W dniu 2015-06-26 P.W. Inter Auto Technika Sp. z o.o. zakończyła realizację zadania polegającego na zaprojektowaniu i wykonaniu systemu transportu oleju czystego i zabrudzonego opiłkami pomiędzy 3 centrami obróbki mechanicznej a oczyszczalnią dla polskiego oddziału niemieckiego producenta zespołów napędowych. Instalacja jest przygotowana do obsługi docelowo 10 obrabiarek. Zapytanie ofertowe jaki otrzymaliśmy 07 listopada 2014 to szkic instalacji zawierający odległość pomiędzy halą obrabiarek a pomieszczeniem oczyszczalni ok. 70 m, wymagana max wydajność 1500 l/min , wymagane max ciśnienie 4 bary, automatyczne czyszczenie rury powrotnej oleju z opiłkami czystym olejem pod ciśnieniem. Projekt szczegółowy wykonania instalacji przygotowany przez zespół IAT został zaakceptowany przez Inwestora. Realizacja trwała ok. 1,5 miesiąca (dostawa materiałów, montaż, próby techniczne, odbiory)  2015-04-20
  Wydarzenia: PLATFORMY PARKINGOWE. Deweloperzy szukają oszczędności przy budowie parkingów podziemnych. Zamiast dwupoziomych garaży stosują podnoszone platformy parkingowe.

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, który ukazał się na portalu internetowym biznes.newseria w lutym 2015r. Arykuł ten jest dostępny w zakładce PUBLIKACJE na naszej stronie internetowej.  2015-04-19
  Wydarzenia: PRASA O PLATFORMACH PARKINGOWYCH
  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z treścią artykułu (w zakładce Publikacje), jaki ukazał się ostatnio w naszej prasie na temat stosowania platform parkingowych przez deweloperów .

  2015-04-15
  Wydarzenia: PODNOSNIKI. Prezentacja urządzeń niemieckiej firmy FUCHS 2015 - leader w produkcji wyposażenia dla serwisów samochodów ciężarowych.
  Zapraszamy do zapoznania się z paletą urządzeń firmy FUCHS HYDRAULIK, europejskiego lidera w dziedzinie produkcji dźwigników stemplowych podpodłogowych dla pojazdów użytkowych, prezentowaną w nowym katalogu na rok 2015.


  Katalog dostępny jest TUTAJ.

  Zapraszamy również do obejrzenia PREZENTACJI FILMOWEJ PODPODŁOGOWEGO HYDRAULICZNEGO DŹWIGNIKA STEMPLOWEGO DO POJAZDÓW UŻYTKOWYCH.

  Informujemy również, iż firma FUCHS-HYDRAULIK zdobyła wg ankiety niemieckiego pisma WERKSTATT AKTUELL tytuł NAJLEPSZEJ MARKI ROKU 2014 w dziedzinie dźwigników i kolumn mobilnych. Szczegóły TUTAJ.  2015-03-30
  Wydarzenia: PODNOSNIKI. POWER LIFT HL 2.30 K- 2 kolumnowy podnośnik w technologii HYPERFLOW firmy NUSSBAUM.
  PODNOSNIKI. POWER LIFT HL 2.30 K- 2 kolumnowy podnośnik w technologii HYPERFLOW firmy NUSSBAUM.

  Nowość w ofercie firmy Inter-Auto-Technika

  Podnośnik 2-kolumnowy HL 2.30 K to podnośnik o udźwigu 3000 kg.

  System Hyperflow: automatyczna synchronizacja równomierności podnoszenia ramion.

  Wysokość całkowita: 4017mm
  Wysokość podnoszenia: 1990mm
  Szerokość przejazdowa: 2395mm

  Regulowane asymetryczne
  ramiona dla wygodnego otwierania drzwi
  Krótkie ramiona: 595-800mm
  Długie ramiona: 940-1495mm
  Adaptery: 95-140mm
  Proste teleskopowe ramiona
  Zapadkowy system bezpieczeństwa w obu kolumnach


  1 cylinder w każdej kolumnie wyposażony w technologię Hyperflow: brak lin stalowych, brak łańcuchów,  brak stałej poprzeczki górnej, łatwa instalacja

  Udźwig (kg)

  3000

  Długie ramię zasięgi(mm)

  940 - 1.495

  Krótkie ramię zasięgi (mm)

  595 - 800

  Szerokość instalacyjna(mm)

  3.100

  Zakres punktów podnoszenia(mm)

  95 - 140

  Wysokość podnoszenia(mm)

  1.990

  Wysokość kolumn(mm)

  3.967

  Wysokość całkowita(mm)

  4.017

  Szerokość przejazdowa(mm)

  2.395

  Odległość między kolumnami(mm)

  2.630

  Zasilanie (V/Hz/A)

  400/50/16

  Dane techniczne

  7669-NB

   W celu uzyskania bliższych informacji handlowych i technicznych prosimy o kontakt z :

  Adam Zalewski tel. 601 80 26 71, adam.zalewski@eobd.pl

  Janusz Swierczewski tel. 601 80 26 70, janusz.swierczewski@eobd.pl

  Monika Bartnicka 609 41 21 14, monika.bartnicka@eobd.pl

   

  Specjalną cenę promocyjną znajdziecie Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

  Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem na temat podnośników w technologii HyperFlow opublikowanym w piśmie "Serwis Motoryzacyjny". Kopię artykułu znajdziecie Państwo TUTAJ. Zapraszamy!

     2015-03-16
  Wydarzenia: TESTERY ALTERNATORÓW I ROZRUSZNIKÓW - przypominamy o nowości w ofercie naszej firmy

  Mamy przyjemność zaprezentować Państwu urządzenia produkcji włoskiej firmy SPIN, które od niedawna są w ofercie firmy Inter-Auto-Technika.

  Oferujemy Państwu stanowiska do sprawdzania alternatorów i rozruszników zarówno do samochodów z instalacją 12V i 24V o mocach alternatorów do 3500 W.

  Szczegółowe informacje oraz filmy instruktarzowe znajdą Państwo pod linkiem: stanowiska do alternatorów i rozruszników  2014

  2014-12-20
  Wydarzenia: Przykładowe rozwiązanie platform parkingowych, montowanych przez naszą firmę, które zostało zastosowane przy realizacji projektu OSIEDLE RAKÓW w Warszawie przy ul. Instalatorów 7B

  Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, prezentującego jedno z wielu możliwych rozwiązań, pozwalających na lepsze wykorzystanie miejsc parkingowych. Oferujemy oczywiście również inne systemy, w tym pozwalające na parkowanie wielopoziome.

  WIĘCEJ informacji o zastosowanym systemie parkingowym na OSIEDLU RAKÓW w Warszawie w naszych REFERENCJACH.

     2014-12-15
  Wydarzenia: Nowa strona i nowe oznaczenia platform parkingowych Nussbaum


  Platformy parkingowe
     
   
  Nowa strona poświęcona platformom parkingowym Nussbaum
  Od 01.10.2012 dostępna jest nowa strona internetowa Grupy Nussbaum, zawierająca szczegółowe informacje na temat oferowanych systemów parkingowych
  Więcej pod adresem: www.nussbaum-parking.de

  Producent wprowadził również nowe oznaczenia dostępnych rozwiązań systemów parkingowych. Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

  Nazwa grupy produktowej Link
  Liftparker oraz Kipparker szczegóły
  Quadroparker oraz Storeparker szczegóły
  Parkline oraz Uniparker szczegóły
  Palety przesuwne szczegóły
  Automatyczne systemy parkingowe szczegóły
  2014-10-21
  Wydarzenia: NOWO OTWARTY SERWIS SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH VOLVO TRUCK I MASZYN BUDOWLANYCH W BĘDZIESZYNIE
  Z przyjemnością informujemy, że dobiegła końca jedna z największych inwestycji VOLVO TRUCK CENTER POLSKA W Będzieszynie k. Pruszcza Gdańskiego. Firma INTER-AUTO-TECHNIKA uczestniczyła w tym wielkim przedsięwzięciu jako kluczowy dostawca kompleksowego wyposażenia serwisu samochodów ciężarowych VOLVO TRUCK i Maszyn Budowlanych. Obiekt został wyposażony w: * Linię diagnostyczną do samochodów ciężarowych niemieckiej firmy NUSSBAUM * Urządzenia myjące niemieckiej firmy KEARCHER wraz z systemem recyrkulacji wody * Podnośniki kanałowe niemieckiej firmy KIRSTEN * Instalację dystrybucji świeżego oleju, smaru i odbioru zużytego oleju szwedzkiej firmy EUROLUBE * Instalację dystrybucji świeżego oleju wykonaną częściowo w oparciu o produkcję niemieckiej firmy FLACO * Instalację sprężonego powietrza * Wyciągi spalin niemieckiej firmy NORFI Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego nowego obiektu, które zostały zamieszczone w naszych REFERENCJACH

  2014-06-06
  Wydarzenia: ENDOSKOPY W PROMOCYJNEJ CENIE OBOWIĄZUJĄCEJ W 2017 ROKU!!!
   

  Szanowni Państwo!

  Każdy mechanik doskonale zdaje sobie sprawę, jak trudno niekiedy zdiagnozować uszkodzenie. Bywa, że znalezienie przyczyny problemów zajmuje nieproporcjonalnie więcej czasu niż jej usunięcie. W wielu przypadkach z pomocą może przyjść endoskop warsztatowy podatny.

  Możliwość obejrzenia niewidocznych miejsc trudno przecenić!!!

  Proponujemy Państwu doskonałe rozwiązanie - endoskop z sondą podatną. W komplecie z urządzeniem dostarczamy lusterko do obserwacji pod kątem prostym, zakładane na końcówkę endoskopu.

  Znakomita jakość obrazu gwarancją pełnego wykorzystania sprzętu! Wbudowane źródło światła (zasilanie-2 baterie AA) umożliwia eksploatację endoskopu w ciemnych zakamarkach ( np. w cylindrze silnika lub wewnątrz profili nadwozia). 

  1. Endoskop IGS 836        - 550,00 PLN netto

  Wymiary sondy: L = 900 mm,  Ø = 8 mm

  Charakterystyka sondy: światłowodowa, podatno-plastyczna z „pamiecią kształtu”

   

  2. Endoskop IGS 436        - 600 PLN netto

  Wymiary sondy: L = 900 mm,  Ø = 4 mm

  Charakterystyka sondy: światłowodowa, podatno-plastyczna z „pamiecią kształtu”

   

  1. Endoskop VIGS 1036            - 1.900 PLN netto

  Wymiary sondy: L = 900 mm,  Ø = 10 mm

  Charakterystyka sondy: z wbudowaną mikrokamerą, podatno-plastyczna z „pamiecią kształtu”. Obraz obserwowany jest na monitorze komputera, istnieje możliwość zapisu zdjęć i filmów z endoskopu na komputerze.

   

   

   

     2014-01-07
  Wydarzenia: Zalecamy i przypominamy o możliwości zamawiania usług serwisu bezpośrednio z naszej strony internetowej

  Gorąco zachęcamy do korzystania z tej formy kontaktu z naszym działem technicznym i, na początek 2014 roku, proponujemy rabat w wysokości 5% od całkowitej opłaty netto za usługę serwisową dla wszystkich zgłoszeń przekazanych za pośrednictwem formularza online.

  Dostęp do fomularza można uzyskać klikając na przycisk

  Dostepny jest on również u dołu lewej kolumny oraz poprzez działy Kontakt oraz Oferta/Serwis  2014-01-03
  Wydarzenia: Nadal proponujemy i zalecamy zdalny serwis urządzeń dostarczanych przez IAT
  Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją dotyczącą zdalnego serwisowania urządzeń.
  Na dzień dzisiejszy usługa objęte mogą być:
  • Linie diagnostyczne Nussbaum (zarówno do jak i powyżej 3,5t.)
  • Urządzenia do geometrii Nussbaum
  • Systemy monitoringu olejowego EuroLube/ORION  Osoby zainteresowane ofertą prosimy o kontakt:

  Janusz Swierczewski tel. kom. (0) 601 802 670
  e-mail: janusz.swierczewski@inter-auto-technika.com.pl  2013

  2013-12-31
  Wydarzenia: Monitoring olejowy - film demonstracyjny


  2011

  2011-02-18
  Wydarzenia: Platformy parkingowe w Poznaniu
  Platformy parkingowe w PoznaniuPoznań Willa Wierzbowa II W grudniu 2010 roku zakończyliśmy montaż platform parkingowych w garażu budynku mieszkalnego przy ul. Wierzbowej w Poznaniu. Zamontowaliśmy tam platformy Liftparker N4100 zestawione w 4 zespoły użytkowe. Jest to kolejna referencja w Poznaniu, jednakże pierwsza z "pochylanymi" platformami. Ich zastosowanie pozwala na zmniejszenie wysokości kondygnacji.

  2010

  2010-08-26
  Wydarzenia: Platformy parkingowe - Legionowo-Piaski

  Piaski Residence - to budynek mieszkalny w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 11A. Zamontowaliśmy tu podwójne palety przesuwane wzdłużnie oraz platformy typu LPM do parkowania zależnego. Palety wzdłużne to niezależne parkowanie pojazdów przed konwencjonalnymi miejscami parkingowymi, platformy LPM to rozwiązanie zwiekszające ilość miejsc parkingowych w istniejącym garażu - parkowanie dwupoziomowe zależne. Więcej zdjęć TUTAJ!  2009

  2009-06-29
  Wydarzenia: Wielopoziomowe systemy parkingowe
  Wielopoziomowe systemy parkingowe

  Różne rozwiązania pozwalające na efektywniejsze wykorzystanie miejsc parkingowych. Możliwość montażu na istniejących parkingach wewnętrznych i na zewnątrz. Rozwiązania dla biur, domów mieszkalnych, hoteli i magazynów. Zachęcamy do zapoznania z ofertą.

  Zapraszamy do współpracy architektów i właścicieli budynków.  2009-05-27
  Wydarzenia: Platformy parkingowe
  Platformy parkingowe produkowane przez firmę Nussbaum zmontowaliśmy już w Poznaniu, Warszawie i Piasecznie. W garażach osiedla Ułańskie, budowanego w Poznaniu przez firmę Agrobex, zamontowaliśmy dotychczas 57 platform Liftparker N4400 w wersjach pojedynczej i podwójnej. Poprzecznie przesuwane palety parkingowe zamontowaliśmy w budynku przy ul. Radzymińskiej w Warszawie. Zakończyliśmy również pierwszy etap montażu platform Liftparker N4400 i N4100 - 9 sztuk - w budynku Sand City Tower budowanego w Piasecznie przez firmę Por-Bud. Zachęcamy do zapoznania się produktami w zakładce Oferta. Informacje techniczne o platformach, ich karty katalogowe i prospekty przesyłamy zainteresowanym pocztą elektroniczną.

  Do góry

  Archiwum >>>

  linki
  dodaj stronę IAT do ulubionych
  Współpracujemy z:
  Inter-Auto-Technika jest Członkiem Wspierającym Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej
  Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej
  The European Garage Equipment Association